Wieczór Ballad i Romansów w Lubartowie. Julia Vikman. W Bramie, 29.09.2018 Zobacz większe

Tylko online

W Bramie, Lubartów - 29.09.2018

WBL-29092018

Nowy produkt

Wieczór Ballad i Romansów w Lubartowie. Julia Vikman.

piątkowy koncert wyprzedany, zapraszamy na dodatkowy w sobotę

Termin: 29.09.2018 (SOBOTA)
Początek koncertu: 19:30
Miejsce: Restauracja "W Bramie" (Lubartów, Rynek I 14) 

Dodatkowa informacja: Koncert kameralny. Telefon do organizatora: 694 529 041. Bilety także dostępne do na bycia w Restauracji "W Bramie".

Więcej szczegółów

30,00 zł brutto

Więcej informacji

Wieczór Ballad i Romansów w Lubartowie. Julia Vikman.

piątkowy koncert wyprzedany, zapraszamy na dodatkowy w sobotę

Termin: 29.09.2018 (SOBOTA)
Początek koncertu: 19:30
Miejsce: Restauracja "W Bramie" (Lubartów, Rynek I 14) 

Dodatkowa informacja: Koncert kameralny. Telefon do organizatora: 694 529 041. Bilety także dostępne do na bycia w Restauracji "W Bramie".

Link do miejsca imprezy: Restauracja "W Bramie", Lubartów

W programie utwory z repertuaru Bułata Okudżawy, Anny German, Czesława Niemena, Żanny Biczewskiej, Wladimira Wysockiego.

Julia Vikman, ze strony babci pochodzi z Polski, a ze strony dziadka – ze Szwecji. Jeszcze przed rewolucją, za czasów carskiej Rosji, jej dziadkowie zostali zesłani na Syberię, gdzie się spotkali i założyli rodzinę. Ojciec Julii – zasłużony artysta Paweł Vikman, był dyrektorem Teatru Opery i Baletu w Kiszyniowie, znał Bułata Okudżawę osobiście, wyznaczał Bułatowi trasy koncertowe w Rosji i Mołdawii. Sama Julia Vikman jest absolwentką Akademii Muzycznej w klasie fortepianu.

Po przeprowadzeniu się do ojczyzny swojej babci, Julia rozpoczęła karierę solową w Gdańsku i założyła swój zespół JVB. Koncertuje w Polsce, Niemczech i we Francji. Występuje na jednej scenie z Marylą Rodowicz, Ryszardem Rynkowskim, Budką Suflera, Moscow City Ballet i Chórem Aleksandrowa. Jako gość specjalny występuje na międzynarodowych festiwalach im. Bułata Okudżawy, m.in. w Polsce na festiwalu w Hajnówce (pod patronatem Olgi Okudżawy) oraz na VI, VII i VIII Festiwalach Ballad Bułata Okudżawy w Garncarskiej Wiosce niedaleko Nidzicy.

W roku 2008 Julia Vikman wydała nagraną w Radiu Gdańsk płytę pt. „Podmoskiewskie wieczory” ze znanymi rosyjskimi utworami z lat 60. i 70. oraz popularnymi w Polsce balladami i romansami. W nagraniu płyty wzięli udział znani muzycy polskiej sceny jazzowej, m.in. Emil Kowalski i Janusz Mackiewicz.

W maju 2012 pojawił się drugi album Julii – „Bielyje rozy” nagrany w Selekta Studio z udziałem znanych polskich, rosyjskich i ukraińskich muzyków. Na płycie znalazły się takie kompozycje, jak „Kalinka” czy „Oczy czarne” wykonane w nowoczesnym stylu, obok utworów w tradycyjnym stylu – jak piosenka „Milenkij ty mój”, wykonana pod gitarę klasyczną oraz cygańskie utwory i tango, w których usłyszymy dźwięk XVI-wiecznych skrzypiec. Ciekawostką jest fakt, że popularny utwór „To ostatnia niedziela” prawdopodobnie po raz pierwszy został wykonany w dwóch językach właśnie na albumie artystki – po polsku, przez Józefa Masternaka i rosyjsku w wykonaniu Julii.

Dużą popularnością cieszę się płyta z utworami Bułata Okudżawy i repertuarem legendarnej Anny German, która po premierze 13 lipca 2013 pojawiła się sklepach i w sprzedaży cyfrowej na całym Świecie (iTunes, Amazon, Spotify) razem z cyfrowymi wydaniami albumów „Bielye Rozy” i „Podmoskiewskie Wieczory”.  

W sierpniu 2014 w EMPiK’ach pojawiła się pierwsza płyta z autorskim materiałem Julii Vikman „The Autumn Dreams”, album zawiera 6 utworów, którymi Julia prezentuje swój niebywały talent kompozytorski, wokalny i producencki. To unikatowy projekt, styl którego artystka sama określa jako „Fantasy”. Tu można usłyszeć elementy Folk, Jazz i Progressive-Rock, a ciekawa i nietypowa harmonia w przeplataniu z unikatowymi pomysłami muzycznymi pozwala stwierdzić, że czegoś takiego na rynku muzycznym jeszcze nie było.